Moving Message Display
8 mm LED Moving Message Display
| Display Type | Full Color RGB |
| Usage | Semi Outdoor |
| Lighting Color | Green |
| Connectivity | Wi Fi |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Font Styles Supported | Bold |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Pixel Pitch | 8 mm |
| Material | Aluminium |
| Shape | Rectangle |
| Language | English |
| Brightness | 6500 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
6 mm LED Moving Message Display
| Display Type | Full Color RGB |
| Lighting Color | Red |
| Connectivity | Wi Fi |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Font Styles Supported | Bold |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Material | Aluminium |
| Shape | Rectangle |
| Brightness | 6500 cd/m2 |
| Language Supported | English, Hindi |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
2d Led Board
| Board Type | Scrolling Board |
| Display Type | Single Color |
| Display Color | Single Color |
| Usage | Semi Outdoor |
| Connectivity | Wi Fi |
| Control Mode | Wi Fi |
| Pixel Pitch | 10 mm |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
10 mm LED Moving Message Display
| Display Type | Single Color |
| Usage | Semi Outdoor |
| Lighting Color | Green |
| Connectivity | Wi Fi |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Font Styles Supported | Bold |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Material | Aluminium |
| Shape | Rectangle |
| Language | English |
| Brightness | 6500 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
