LED Module
P4 RGB LED Module
Product Details:
| Pixel Pitch | 8 mm |
| Color | Red |
| Shape | Rectangle |
| Material | Acrylic |
| Module Resolution | 32 x 18 dots |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Pixels Density | 10000 dots/m2 |
| Pixel | P4 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P10 RGB LED Module
Product Details:
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Module Resolution | 32 x 16dots |
| Shape | Rectangular |
| Color | Red |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Pixels Density | 10000 dots/m2 |
| Material | Acrylic |
| Pixel | P10 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P10 Ultra HD outdoor LED Video Wall
Product Details:
| Pixel Pitch | P10 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Unilumin |
| Warranty | 1 Year |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
HUIDU C16C LED Display Control Card
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
HUIDU R712 LED Display Control Card
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
