Running LED Display Board
Running LED Display Board
| Display Type | Single Color |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Usage | Semi Outdoor |
| Input Voltage | 240 V |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Viewing Distance | 10 m |
| Lighting Color | Red |
| Connectivity | Ethernet |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP 55 |
| Warranty | 1 Year |
| Brightness | 600 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
15 mm Running LED Display Board
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Viewing Distance | 10 m |
| Lighting Color | Blue |
| Connectivity | Ethernet |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP 54 |
| Brightness | 500 cd/m2 |
| Warranty | 1 Year |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
10 mm Running LED Display Board
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Input Voltage | 240 V |
| Viewing Distance | 10 m |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Red |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| Connectivity | Ethernet |
| IP Rating | IP 54 |
| Warranty | 1 Year |
| Brightness | 450 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
10 mm Running LED Display Board
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Input Voltage | 240 V |
| Viewing Distance | 10 m |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Red |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| Connectivity | Ethernet |
| IP Rating | IP 54 |
| Warranty | 1 Year |
| Brightness | 450 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
25 mm Running LED Display Board
| Pixel Pitch | 25 mm |
| Input Voltage | 240 V |
| Viewing Distance | 10 m |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Red |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| Connectivity | Ethernet |
| IP Rating | IP 65 |
| Warranty | 1 Year |
| Brightness | 650 cd/m2 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
