LED Video Wall
P3 Indoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | 8 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Pixel Density | 28437 dots/m2 |
| Brightness | 6500 cd/m2 |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Pixel | P3 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P6 Indoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage/Application | Indoor |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Pixel Density | 28437 dots/m2 |
| Brightness | 6500 cd/m2 |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Pixel | P6 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P6 Outdoor Full Color LED Module
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Color | Full |
| Type | Outdoor Type |
| Shape | Square |
| Brand | Qiangli |
| Waterproof | yes |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P4 Outdoor Full Color LED Module
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Color | Full |
| Type | Outdoor Type |
| Shape | Rectangle |
| Brand | qiangli |
| Waterproof | Yes |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P3 Indoor LED Display Screen
| Pixel Pitch | P3 |
| Service Access | Rear Access |
| LED Type | SMD |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Brand | Unilumin |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P2.5 Indoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | P2.5 |
| Usage Environment | Indoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Kangli |
| Warranty | 1 Year |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
Election Campaign LED Screen Rental
| Pixel Pitch | P4 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Kangli |
| Warranty | 1 Year |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
