Outdoor LED Video Display
8 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 8 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| Width | 4 Feet |
| IP Rating | IP 65 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
10 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| Width | 4 Feet |
| IP Rating | IP 65 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P6 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| IP Rating | IP 65 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
6 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| Width | 4 Feet |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
11 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Pixel Pitch | 11 mm |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| Width | 4 feet |
| IP Raitng | IP 65 |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P4 Outdoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | P4 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Kangli |
| Warranty | 1 Year |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P3 Indoor Advertising LED Display Screen
| Pixel Pitch | P3 |
| Service Access | Rear Access |
| LED Type | SMD |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Brand | Unilumin |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P6 Outdoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | P6 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Warranty | 1 Year |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P3 Outdoor LED Video Wall
| Pixel Pitch | P3 |
| Usage Environment | Outdoor |
| Installation Type | Fixed Installation |
| Serviceability | Front & Rear Access |
| LED Type | SMD (Surface Mount Device) |
| Refresh Rate | High (>=3840Hz) |
| Cabinet Material | MS (Mild Steel) Cabinet |
| Controller Brand | Huidu |
| Module Brand | Kangli |
| Warranty | 1 Year |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
Q4 Outdoor Led Display Screen
| Pixel Pitch | P4 |
| Brightness | 5500 nits |
| Cabinet Material | ms |
| IP Rating | IP65 |
| Maintenance Access | Front & Rear |
| Refresh Rate | 3840Hz |
| LED Type | SMD |
| Module Size | 320x160mm |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
6 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 6 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| IP Rating | IP 65 |
| Width | 4 feet |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
P4 LED Video Display Screen
10 mm Outdoor LED Video Display
| Resolution | 1080p Full HD |
| Viewing Distance | 100 m |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Pixel Pitch | 20 mm |
| Brightness | 7000 cd/m2 |
| Viewing Angle | 160 Degree |
| IP65 | IP 65 |
| Width | 4 Feet |
Manufacturer, Supplier and Retailer of an extensive array of the Digital Standee, LED Display Board, Advertising LED Display Screen, Running LED Display Board, Outdoor LED Video Display, LED Video Wall, etc.
